Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Zaskakujące zapowiedzi LG

LG ma podobno wypuścić w przyszłym roku prawdziwy okręt flagowy i mobilny smartfon.
Na targach CES 2016 firma LG zaprezentowała prototyp 18-calowego wyświetlacza OLED, który można zwinąć jak gazetę. Kilka lat później firma pokazała 65-calowy prototyp telewizora 4K z podobnym wyświetlaczem, który można było zwinąć, aby ukryć telewizor przed wzrokiem. W tym miesiącu telewizor zwijany wreszcie trafił do sprzedaży, a podczas gdy my jeszcze go nie widzieliśmy, firma pracuje obecnie nad wprowadzeniem technologii OLED do smartfonu.


Zgodnie z najnowszym raportem południowokoreańskiej publikacji TheElec, LG Electronics uruchomi w przyszłym roku smartfon z rozkładanym wyświetlaczem. Smartfon, o kryptonimie Projekt B, będzie drugim urządzeniem w nowym projekcie TheElec. Dla nieświadomych, Projekt Explorer jest "zarówno inicjatywą, jak i kategorią [która] będzie obejmowała urządzenia, które dostarczają charakterystycznych i jeszcze niezbadanych doświadczeń użytkowych". Niedawno uruchomiony LG Wing, wyposażony w obrotowy wyświetlacz główny, był pierwszym smartfonem uruchomionym w ramach Projektu Explorer.

Plotki o tym rolowanym smartfonie krążą już od jakiegoś czasu. Odrębny raport z TheElec z początku tego roku w czerwcu tego roku ujawnia, że LG rozpoczęło już produkcję prototypu w swojej fabryce w Pyeongtaek. Smartfon został nazwany Projektem B od nazwiska prezesa firmy, Kwona Bong-seoka. LG ma zaprezentować urządzenie w marcu przyszłego roku. Choć szczegółów na temat smartfonu rolowanego nadal brakuje, warto zauważyć, że sama firma LG dokuczała nadchodzącemu smartfonowi podczas premiery LG Wing. W przypadku jego przegapienia, w poniższym filmie można zapoznać się z projektem B i jego mechanizmem rolowania o godzinie 32:33.

 

Wraz z Projektem B, LG pracuje również nad pełnowartościowym, flagowym smartfonem na rok 2021. Według źródeł branżowych, flagowy smartfon, o kryptonimie Rainbow, zostanie wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Pod względem specyfikacji urządzenie to będzie podobno zgodne z ostatnim urządzeniem z serii V firmy LG, LG V60 ThinQ. Ponieważ urządzenie V60 ThinQ zapakowane jest w układ Snapdragon 865, nadchodzące urządzenie LG Rainbow będzie prawdopodobnie wyposażone w niezapowiedziany jeszcze układ Snapdragon 875 SoC. Choć jest to sprzeczne z aktualną strategią firmy, która koncentruje się na produktach masowo-premium i masowo-warstwowych 5G, po obejrzeniu LG Wing mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć.