Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Telefon LG Velvet oznacza koniec serii LG G i V

Telefon LG Velvet oznacza koniec serii LG G i V
LG Electronics, a w szczególności jej oddział mobilny, przechodzi obecnie zmiany. Od lat krwawi, mimo wygaszania chwalebnych, jeśli nie doskonałych telefonów i innowacyjnych funkcji. W niektórych przypadkach, jak modułowy LG G5 i najnowsza rasa dwuekranowa, może być po prostu znacznie wyprzedzać swoje czasy. W innych przypadkach, może to być kwestia marketingu i pozorów. LG zdecydowanie wydaje się tak myśleć i ogłasza nowy telefon LG Velvet, który może oznaczać początek nowego ucha i koniec starego.

 
Krótka informacja prasowa LG jest zarówno szczegółowa, jak i niejednoznaczna. Mówi on, że odchodzi od oznaczeń alfanumerycznych, tych, których używa do oznaczania telefonów LG G i LG V. Czy oznacza to, że bezpośredni koniec jednej lub obu linii jest nadal w powietrzu, ale sugeruje, że możemy nie zobaczyć LG G9 w tym roku lub kiedykolwiek.

Zamiast tego LG dąży do tego, aby w kolejnych telefonach było więcej niezapomnianych elementów. Zaczyna się to od bardziej wyrazistej nazwy, którą - jak wierzy LG - zapewni "LG Velvet". Nazwa ta nie została wybrana z kaprysu i ma na celu przekazanie "istoty" telefonu, nawiązując do nowego języka projektowania, który ogłosił w zeszłym tygodniu.

Ten język designu nie ma jeszcze formalnej nazwy, ale LG określiła go jako gładki, miękki i luksusowy w dotyku, podobnie jak Velvet. Jego najbardziej wymownym elementem wizualnym jest jednak konstrukcja kamery "Raindrop". Nazwa ta sugeruje również, że LG może odejść od błyszczącego i śliskiego szkła swoich obecnych flagowych statków i przyjąć teksturowane i matowe materiały szklane.


Nie wiadomo jeszcze, czy LG Velvet zagra nawet na tym samym boisku co telefony LG V i LG G. Może to być urządzenie typu "mass premium", którym podobno stał się LG G9. LG zawsze sprzedawał swoje telefony premium po nieco niższych cenach niż konkurencja i miejmy nadzieję, że będzie kontynuować tę tradycję, nawet jeśli jest to zerwanie z przeszłością.