Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Przewodnik kupującego LG: Wszystko, co musisz wiedzieć

 Minęło sporo czasu, odkąd LG znalazła się w pierwszej piątce światowych producentów smartfonów. Jednakże, telefony LG pomogły firmie utrzymać się w pierwszej dziesiątce przez ostatnią dekadę, udowadniając, że ma ona prawdziwą siłę przebicia.

Na przestrzeni lat LG pozycjonowało się zarówno jako podmiot podejmujący ryzyko, jak i jako siła napędowa dla utrzymania cech, z których zrezygnowały inne firmy. Posiada jednak wiele linii telefonów, z których wszystkie mają mylące nazwy. Jako takie, może być sfrustrowany podczas badań, co kupić, a nie naprawdę zrozumieć, co LG ma do zaoferowania.

Ten artykuł powinien odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Opowiemy Ci krótką historię LG, wyjaśnimy produkty, które tworzy, podamy Ci informacje na temat różnych linii smartfonów i wiele innych.

Kim jest LG?

LG Corporation rozpoczęła działalność jako firma chemiczna znana jako Lak Hui Chemical, z "Lak Hui" wymawianym jako "szczęśliwy". Była to pierwsza południowokoreańska firma, która weszła do branży tworzyw sztucznych, co uczyniło ją ogromnym sukcesem. Ostatecznie, firma chemiczna połączyła się z siostrzaną firmą GoldStar w 1983 roku, produkując nową firmę: Lucky-Goldstar, w skrócie LG. W 1995 roku firma oficjalnie zmieniła nazwę na LG.

LG produkowała elektronikę od dziesięcioleci. Radia, telewizory, sprzęt AGD, a nawet bardzo wczesne telefony komórkowe znajdowały się w spisie firm. Sukces w branży elektronicznej pozwolił jej stać się czwartą co do wielkości korporacją w Korei Południowej (Samsung jest największy).

LG jest czwartą co do wielkości firmą w swojej rodzimej Korei Południowej.

W listopadzie 2009 roku firma uruchomiła pierwszy z wielu telefonów LG z systemem operacyjnym Android. LG GW620 (vel LG Eve lub LG InTouch Max) posiadał ekran dotykowy, który został przesunięty w górę, aby odsłonić pod spodem klawiaturę QWERTY.

W latach, które nastąpiły po tym, LG wydała wszystkie maniery smartfonów z systemem Android, pomagając mu stać się piątym producentem na świecie. Jednak w ostatnich latach, firma wypadła z pierwszej piątki, ale nadal wygodnie siedzi w pierwszej dziesiątce.

Co oferuje LG?

Opowiemy Wam wszystko o obecnych liniach telefonów LG, ale najpierw porozmawiamy o wszystkich produktach nie telefonicznych, które firma oferuje. Ponieważ LG jest tak ogromną korporacją, nie ma zbyt wiele w sposobie produkcji gadżetów, których nie produkuje. Artykuł podsumowujący każdy elektroniczny produkt LG byłby rzeczywiście bardzo, bardzo długi.

Zamiast tego, poniżej znajdują się podsumowania produktów LG, które są najbardziej popularne. Prosimy pamiętać, że obejmujemy tylko produkty, które firma LG aktywnie tworzy. Smartwatche, na przykład, są martwą linią dla firmy i nie są tu uwzględnione.

Telewizory

LG może być jednym z najlepszych producentów telewizorów konsumenckich na świecie. Choć Samsung zdecydowanie daje mu szansę na wygraną, telewizor LG jest prawdopodobnie jednym z najlepszych w swojej klasie w porównaniu z konkurencją. Sukces LG na tym rynku jest głównym źródłem jej przychodów.

Powiązani: Najlepsze 65-calowe telewizory: Jakie są twoje opcje?

Najnowsze telewizory LG to inteligentne telewizory wyposażone w system WebOS. Ten system operacyjny powstał na początku istnienia smartfonów, zanim Android i iOS stały się dominującymi graczami. Ogólnie rzecz biorąc, webOS jest wspaniałym interfejsem dla inteligentnego telewizora, chociaż brakuje mu solidnej biblioteki aplikacji czegoś w rodzaju Android TV.

Niedawno LG ujawniło rolowany telewizor (pokazany powyżej). Jest on wykonany z elastycznego wyświetlacza, który pozwala na zwinięcie go jak cień okna, gdy nie jest używany.

Sprzęt gospodarstwa domowego
Jednym z największych rynków zbytu LG jest rynek urządzeń gospodarstwa domowego, w tym lodówek, piekarników, zmywarek, zestawów do prania i suszenia i innych. Firma jest liderem, jeśli chodzi o inteligentne urządzenia i produkty internetowe (IoT) wyposażone w funkcje AI.

Chociaż generalnie nie przeglądamy urządzeń domowych tutaj w Android Authority, ogólny konsensus jest taki, że LG produkuje kilka wspaniałych produktów w tych kategoriach.

Tablety i laptopy

Wraz z Samsungiem, LG jest jedną z niewielu dużych firm, która nadal regularnie wydaje tablety z systemem Android. Najnowszym tabletem z tej firmy jest LG G Pad 5 10.1, konkurent iPada z systemem Android. Tablet ten ma jednak dość słabe specyfikacje i pojawił się w 2019 roku, co dowodzi, że nawet LG nie pasjonuje się już tabletami.

Powiązani: Najlepsze laptopy, jakie możesz teraz kupić

Jeśli chodzi o laptopy z systemem Windows, flagową linią produktów LG jest rodzina maszyn LG Gram. Każdego roku firma LG aktualizuje swój katalog o nowy Gram, który zwykle zawiera specyfikacje high-end w ultracienkiej i ultralekkiej konstrukcji. Laptopy te są jednak zwykle bardzo drogie ze względu na swoją doskonałą konstrukcję i komponenty.

Monitory komputerowe
Ponieważ LG odniosło tak wiele sukcesów na rynku telewizyjnym, ma to ogromny sens, aby firma miała również duży wpływ na rynek monitorów komputerowych. Ogólnie rzecz biorąc, LG produkuje kilka wspaniałych monitorów komputerowych, z których wiele jest wysoko ocenianych.

Powiązani: Najlepsze monitory, jakie można dostać do pracy i zabawy

Jednakże, LG naprawdę błyszczy w segmencie ultra-premium. Są to monitory dla grafików, programistów, filmowców i innych twórców, którzy potrzebują ultrakryzysowych wyświetlaczy o niewiarygodnie wysokiej dokładności kolorów. Chociaż firma LG produkuje wysokiej jakości monitory dla przeciętnego użytkownika, to jednak jest bardziej znana ze swoich wysokiej klasy produktów niż cokolwiek innego.

Outsourcing wyświetlaczy

Wreszcie, LG nie tylko robi wyświetlacze dla siebie. Podobnie jak w przypadku Samsunga, firma produkuje wyświetlacze dla innych firm, które nie mogą lub nie chcą ich produkować samodzielnie.

Powiązani: Przewodnik po zakupach Apple iPhone'a: Który iPhone jest odpowiedni dla Ciebie?

W ten sposób niektóre telefony Apple iPhones mają wyświetlacze LG. Przeważnie iPhone'y mają panele z wyświetlaczami Samsung, ale jest ich wiele z panelami LG. Ostatecznie, Apple chce zmniejszyć swoją zależność od Samsunga i dać LG więcej biznesu, ale LG musi podnieść jakość wyświetlacza OLED smartphone, zanim będzie mógł to zrobić w pełni.

Telefony LG: Każda linia wyjaśniona

Ponieważ telefony LG działają prawie tak długo, jak sam Android, na przestrzeni lat uruchomił setki smartfonów. Niektóre z tych telefonów są częścią linii, które już nie istnieją, takich jak seria Optimus i Vu.

Poniżej przedstawiamy Państwu serię aktywnych smartfonów LG. Są to linie, które miały telefony uruchomione w ciągu ostatniego roku lub tak.

Seria "G"

Od momentu wprowadzenia na rynek LG Optimus G w 2012 roku, seria G jest miejscem, w którym LG umieściła swoje najwyższej klasy, najlepsze urządzenia konsumenckie. Ostatecznie firma LG zrezygnowała z nazwy "Optimus" i po prostu zastosowała system nazewnictwa LG G.

To właśnie tutaj mieszkają jedne z najbardziej cenionych telefonów LG. Zazwyczaj urządzenia te uruchamiane są z najnowszym i największym flagowym procesorem z serii 800 firmy Qualcomm. Zazwyczaj zawierały one również najwyższej klasy system kamer, innowacyjne konstrukcje i wysokiej klasy systemy audio.

LG G8X ThinQ
Dwa ekrany w cenie jednego
Choć nie jest to dokładnie telefon do gier, LG G8X ThinQ ma jedną cechę, która czyni go idealnym do gier mobilnych: dwa ekrany. Podobnie jak Nintendo DS, rozkłada się, aby odsłonić dwa ekrany i ma wiele funkcji do obsługi gier w stylu retro i więcej.
$689,99 w Amazon
Najbardziej analogicznym telefonem do tej linii byłaby seria Galaxy S firmy Samsung. Przez większość początku 2010 roku, LG konkurowało bezpośrednio z Samsungiem o cięcie rynku smartfonów premium.

Jednakże, LG G8X (pokazany powyżej) od 2019 roku prawdopodobnie będzie ostatnim urządzeniem z serii G. LG Velvet przejmie kontrolę nad serią G w przyszłości.

LG Velvet

Wprowadzony na rynek na początku tego roku LG Velvet to kolejna ewolucja serii G. Velvet jest podobny do LG G8, ponieważ oferuje świetny system kamer i system audio klasy high-end, ale przywołuje innowacyjne konstrukcje, z których LG była kiedyś znana. Opuszcza on również flagowy chipset Qualcomm dla oferty klasy średniej: Qualcomm Snapdragon 765G. Dzięki temu telefon ten jest tańszy od innych flagowych telefonów.

Nowy kierunek serii LG G
Dzięki LG Velvet firma próbuje na nowo zdefiniować siebie w przestrzeni smartfonów. Velvet jest fantastyczny telefon, który może mieć kilka dziwactw, choć uważamy, że przystępna cena nadrabia jego braki.
$599.99 w AT&T
Zasadniczo, seria G i seria V (co wyjaśnimy za sekundę) zaczęły się zbytnio na siebie nakładać. Aby pomóc w odróżnieniu tych dwóch urządzeń, LG stworzyło Velvet jako smartfon ogólnego przeznaczenia dla konsumentów, który byłby dobry dla przeciętnego nabywcy.

W szczególności, Velvet ma dodatkowy wyświetlacz, który w większości przypadków jest dołączony do telefonu. Pozwala to na stworzenie pseudo-składanego smartfonu, jeśli chcesz. Więcej o eksploracji smartfonów dwuekranowych w LG dowiemy się później.

Seria "V"

Wraz z rosnącą z biegiem lat premią do serii G, zaczęła się kanibalizować sprzedaż serii V, która ma być miejscem, gdzie żyją ultra-premium oferty LG. Teraz, wraz z wprowadzeniem LG Velvet, seria V po raz kolejny może stanowić najlepsze z najlepszych, jakie firma LG może zaoferować.

LG V60 ThinQ
Odświeżająco iteracyjne
LG V60 jest iteracyjnym ulepszeniem w stosunku do swojego poprzednika, a to nie jest złe. Wyposażony jest w 6,8-calowy wyświetlacz Full HD+, Snapdragon 865 SoC, procesor graficzny Adreno 650, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci masowej z możliwością rozbudowy oraz dużą baterię 5 000 mAh. V60 wyposażono także w Quad DAC i gniazdo słuchawkowe dla miłośników muzyki, trójczujnikową kamerę dla entuzjastów fotografii oraz dwuekranowy wyświetlacz dla użytkowników urządzeń zasilających.
899,99 USD w AT&T
949,99 dolarów w Verizon
699,99 dolarów w T-Mobile
Najnowszym telefonem z serii V jest LG V60, niezwykle mocna słuchawka 5G. Jeśli chodzi o specyfikę, to idzie toe-to-toe z czymś takim jak Samsung Galaxy S20. Posiada flagowy chipset Snapdragon 865, tylną kamerę z potrójnym obiektywem, ogromną baterię i ogromny wyświetlacz. Posiada również funkcję ładowania bezprzewodowego i ma stopień ochrony przed wodą i kurzem IP68.


W przyszłości seria V będzie przeznaczona dla kupujących, których stać na wydanie ponad 1000 dolarów na telefon w celu zapewnienia najwyższej jakości doświadczenia LG.