Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

LG ogłasza Telefon VELVET: Na razie tylko w Korei


LG już od kilku tygodni reklamuje "Velvet", podstępnie karmiąc się informacjami o nowym smartfonie klasy premium firmy. Dziś firma oficjalnie wprowadza urządzenie do sprzedaży w Korei, ujawniając w pełni specyfikację urządzenia, jak również jego cenę.
LG Velvet nie jest "prawdziwym okrętem flagowym", ponieważ znajduje się tylko o jeden szczebel niżej, z Snapdragonem 765 SoC i mniejszą konfiguracją kamery. Tam, gdzie się wyróżnia, jest w projekcie - podczas gdy niektórzy mogą krytykować jako "standard", to prawdopodobnie najlepiej wyglądający telefon LG od lat. Wszystko to przy zachowaniu rozsądnej ceny około 670 USD.

Wewnętrznie, telefon jest zasilany przez Snapdragon 765 SoC, który jest drugim co do wysokości chipem Qualcomm w tym roku. Obsługujący dwa rdzenie Cortex-A76, jeden o częstotliwości 2,3GHz i jeden o częstotliwości 2,2GHz wraz z 6 rdzeniami Cortex-A55 o częstotliwości 1,8GHz, powinien działać odpowiednio, choć nadal jest dość za flagowym telefonem Snapdragon 865.
LG konfiguruje Velvet z 8 GB pamięci DRAM oraz 128 GB UFS 2.1 jako podstawowe konfiguracje pamięci masowej, a także posiada gniazdo microSD do rozbudowy.

Wymiarowo, chociaż ma taką samą przekątną ekranu jak LG V60 na 6,8", Velvet jest dość mniejszym telefonem, ponieważ ekran zakrzywia się na boki i ma bardzo wąskie boczne belki, co daje 74,1 mm szerokości korpusu - wokół tego samego współczynnika kształtu jak S20+.
Jest to wyświetlacz POLED o rozdzielczości 2460 x 1080 i formacie obrazu 20,5:9, LG nie posiada tutaj żadnych specjalnych funkcji, takich jak wysoka częstotliwość odświeżania.

Jak dokuczał kilka tygodni temu, jest to zupełnie inaczej wyglądające urządzenie LG, ponieważ jest wyposażone w nowy wzór przemysłowy, który pozostawia w tyle niektóre z bardziej "praktycznych" podejść LG poprzednich generacji. Owszem, jest to nadal w dużej mierze szklana kanapka i z pewnością nie ma w niej nic rewolucyjnego, ale nadal uważam, że wygląda całkiem nieźle, jeśli chodzi o jej wykonanie.
Velvet utrzymuje rozsądną wagę i grubość na poziomie 180g i 7,9mm - nadal jest w stanie pomieścić akumulator o pojemności 4300mAh w swoim korpusie.

Konfiguracja aparatu była jednym wielkim pytaniem bez odpowiedzi w zakresie specyfikacji telefonu, ale dzisiejsze ogłoszenie wydaje się dość rozczarowujące w tym względzie. Telefon ma główną kamerę 48MP obok marnego 8MP ultraszerokokątny i 5MP moduł czujnika głębokości. To naprawdę jest dość poniżej standardu branżowego na tym poziomie urządzenia - mam tylko nadzieję, że moduł 48MP jest przyzwoity, ponieważ nie mam zbyt wiele oczekiwań wobec tego UWA.
Inne punkty sprzedaży Velvetu to fakt, że nadal posiada on gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które w dzisiejszych czasach jest rzadkością w nowych telefonach.
LG ogłosiła Aksamit na razie tylko w Korei w cenie ₩899.800, co odpowiada 670 USD przed opodatkowaniem. Jest to atrakcyjny telefon, ale czuję, że będzie to sprawa makee-or-break w odniesieniu do jego zdolności aparatu. Fakt, że LG jest tylko zwolnienie urządzenia w Korei w tym momencie w czasie sugerują, że eksperymentują i czekają, aby zmierzyć reakcje przed ewentualnie rozważyć szersze uruchomienie urządzenia. Z pewnością pochwalam ich za nowy przemysłowy design telefonu - firma jest na pewno na dobrej drodze w tym względzie.