Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Historia serii LG V

Seria telefonów LG V pojawiła się w 2015 roku, w tym samym roku został ogłoszony flagowy model LG G4. LG G4 został zaprezentowany w kwietniu 2015 roku, natomiast LG V10, pierwsza słuchawka LG V, została zaprezentowana w październiku. LG V10 był telefonem eksperymentalnym, swego rodzaju, jak ogłoszono z dwoma wyświetlaczami, ale z czasem, seria LG V udało się stać się dość popularne dla firmy, więc LG kontynuował wydawanie smartfonów serii V każdego roku, oprócz serii G urządzeń.

Dla jasności, zarówno urządzenia z serii G, jak i V zostały wprowadzone na rynek jako flagowe produkty firmy. Początkowo różnice między tymi dwiema seriami smartfonów były dość oczywiste, choć z czasem zaczęły być coraz bardziej do siebie podobne. Powiedziawszy to, jesteśmy tutaj, aby przyjrzeć się całej historii smartfonów LG serii V, i warto również zauważyć, że nowe telefony zostaną dodane do tej listy, jak się zapowiedziano.

LG V10

LG V10 jest pierwszą słuchawką w serii V smartfonów i została zaprezentowana w październiku 2015 roku. Telefon został wydany w tym samym miesiącu, i to był rodzaj eksperymentalnego urządzenia w tym czasie, jak to sportowe dwa wyświetlacze. Główny wyświetlacz telefonu mierzy 5,7 cala i jest to panel QHD. Drugi wyświetlacz jest znacznie mniejszy, mierzy 2,1 cala, a jego rozdzielczość wynosi 160 x 1040. Ten drugi wyświetlacz jest w zasadzie tam dla celów szybkiego dostępu, dla aplikacji, przełączników, i tak dalej.

LG V10 został wyposażony w ramę wykonaną z metalu, a jego tylna strona jest dość chwytliwa. LG V10 sportowe raczej cienkie ramki, które były especailly prawdziwe w 2015 roku, a urządzenie pierwotnie dostarczone z Android 5.1.1 Lizak z pudełka, choć Android 7.0 Nugat dotarł w końcu do telefonu. Urządzenie jest zgodne z MIL-STD-810G, innymi słowy, jest odporne na wstrząsy i dość wytrzymałe, podczas gdy pakuje się w 4GB pamięci RAM, i jest zasilany przez 64-bitowy procesor heksa-rdzeniowy Snapdragon 808. Pojedynczy 16-megapikselowy aparat znajduje się z tyłu tego telefonu, a bateria 3.000mAh jest również tutaj (+Quick Charge 2.0).

LG V20

LG V20 został ogłoszony we wrześniu 2016 r. prawie cały rok po LG V10. Podobnie jak jego poprzednik, również ten telefon jest wyposażony w dwa wyświetlacze, choć w odróżnieniu od LG V10, oferuje on metalową konstrukcję unibody. Rozmiary wyświetlaczy w tym telefonie są identyczne, jak w LG V10, urządzenie dostarczane z 5,7-calowym i 2,1-calowym panelem. Telefon ten jest również zgodny ze standardem MIL-STD-810G i został wprowadzony na rynek zarówno w wariantach z pojedynczą, jak i podwójną kartą SIM (zależne od rynku).

Urządzenie jest zasilane przez 64-bitowy czterordzeniowy procesor Snapdragon 820, natomiast zawiera 4 GB pamięci RAM i 32 GB / 64 GB pamięci. Android 7.0 Nougat jest preinstalowany w telefonie, wraz z niestandardowym UI LG. Z tyłu urządzenia znajduje się 16 i 8-megapikselowa kamera LG, co stanowi ulepszenie w stosunku do tego, co ma do zaoferowania LG V10. W zestawie znajduje się również bateria 3.200mAh, która obsługuje ładowanie o mocy 18W (Quick Charge 3.0).

LG V30

LG V30 pojawił się w sierpniu 2017 roku i był pierwszym smartfonem z serii LG V, który nie posiadał dodatkowego wyświetlacza. Smartfon LG V30 został wyposażony w pojedynczy 6-calowy wyświetlacz QHD+ P-OLED i był pierwszym smartfonem z tej serii, który oferował panel OLED. Urządzenie posiada znacznie cieńsze ramki niż jego poprzednicy, a także szklany tył, który był kolejnym "pierwszym" w serii V smartfonów.

Urządzenie LG V30 jest zasilane przez 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835, z tyłu znajdują się dwie kamery, a pod nimi znajduje się skaner odcisków palców. Urządzenie posiada certyfikat IP68 na wodoodporność i pyłoszczelność, a także klasę MIL-STD-810G, która jest częścią pakietu. LG dołączyła do tego telefonu baterię 3.300mAh oraz 18W Quick Charge 3.0 z szybkim ładowaniem. Android 7.1.2 Nougat jest preinstalowany w telefonie, wraz z niestandardowym LG UI.

Jest jeszcze jeden telefon z serii urządzeń LG V30, o którym być może słyszeliście, LG V30S ThinQ. Słuchawka ta pojawiła się w lutym 2018 roku, i w odróżnieniu od LG V30, posiada markę "ThinQ", był to pierwszy smartfon z serii LG V, który miał taką markę. Ponadto, słuchawka ta otrzymała 6GB pamięci RAM, co stanowi aktualizację w stosunku do 4GB pamięci RAM w LG V30.

LG V35 ThinQ

Model LG V35 ThinQ jest swego rodzaju telefonem międzymiastowym, który został wprowadzony na rynek w maju 2018 roku, około dziewięć miesięcy po modelu LG V30. Jest to drugie urządzenie do sportowego brandingu "ThinQ" firmy LG, a telefon oferuje prawie taki sam design jak LG V30. Urządzenie LG V35 ThinQ jest potężniejsze od swojego poprzednika, jednak dostarczane jest z 64-bitowym, ośmiordzeniowym procesorem Snapdragon 845 i zawiera 6 GB pamięci RAM, w porównaniu z 4 GB w modelu LG V30.

Urządzenie LG V35 ThinQ jest wyposażone w ten sam wyświetlacz, co LG V30, aczkolwiek posiada 6-calowy panel QHD+ P-OLED. Android 8.0 Oreo jest preinstalowany na LG V35 ThinQ, wraz z LG UX 6 Android overlay. Z tyłu telefonu znajdują się dwa aparaty 16-megapikselowe oraz bateria 3.300mAh z funkcją Quick Charge 3.0, taką samą jak w modelu LG V30. LG V35 ThinQ jest zasadniczo ulepszonym wariantem LG V30.

LG V40 ThinQ

Smartfon LG V40 ThinQ został ogłoszony w październiku 2018 roku i jest pierwszym smartfonem z tej serii, który posiada wycięcie na wyświetlaczu. Poza wycięciem na wyświetlaczu, przypomina on nieco LG V30, dzięki podobnemu językowi projektowania. Telefon ten jest również wykonany z metalu i szkła, a jego tylna strona jest zakrzywiona. W odróżnieniu od modelu LG V30, model LG V40 ThinQ zawiera trzy aparaty z tyłu, jeden 16-megapikselowy i dwa 12-megapikselowe.

Telefon LG V40 ThinQ jest wyposażony w dwie kamery skierowane do przodu, 8 i 5-megapikselowe, natomiast telefon jest wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz QHD+ P-OLED. Obsługa HDR10 i Dolby Vision jest tutaj dołączona, a urządzenie jest zasilane przez 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845. Częścią składową pakietu jest również akumulator o pojemności 3300 mAh, a także ładowanie bezprzewodowe Quick Charge 3.0 i 10W. Android 8.1 Oreo jest fabrycznie zainstalowany na urządzeniu, wraz z LG UX 7.1 Android overlay.

LG V50 ThinQ 5G

Słuchawka LG V50 ThinQ 5G została ogłoszona w lutym 2019 roku podczas Światowego Kongresu Mobilnego (MWC) w Barcelonie, jako pierwsza słuchawka LG obsługująca 5G. Urządzenie oferuje naprawdę cienkie ramki, choć w zestawie znajduje się również wycięcie na wyświetlaczu. Słuchawka ta, podobnie jak jej poprzedniczka, wykonana jest z metalu i szkła, a także posiada skierowany do tyłu skaner odcisków palców.
Słuchawka LG V50 ThinQ 5G jest dostarczana z systemem Android 9 Pie w pudełku i niestandardowym interfejsem użytkownika LG.

Pojedynczy 16-megapikselowy i dwa 12-megapikselowe aparaty fotograficzne znajdują się z tyłu telefonu, a urządzenie oferuje zarówno głośniki stereo, jak i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855 zasila urządzenie LG V50 ThinQ, natomiast w zestawie LG znajduje się 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej z możliwością rozbudowy. Częścią pakietu jest również akumulator o pojemności 4000mAh, a także ładowanie bezprzewodowe Quick Charge 3.0 i 10W.